Każdy, nawet początkujący narciarz z pewnością rozpoznaje to klasyczne logo. Marka, która zaopatruje w sprzęt narciarski wielu sportowców i amatorów już od wielu lat pozostaje jednym z liderów branży narciarskiej. Przedstawiamy państwu HEAD!

Wszystko zaczęło się w roku 1950 w Stanach Zjednoczonych. Howard Head, inżynier aeronautyki i założyciel przedsiębiorstwa, postanowił zmienić drewniane narty na produkty z metalu i plastiku. Postanowił wykorzystać do tego swoją wiedzę z zakresu produkcji samolotów. I tak po dwóch latach ciężkiej pracy stworzył tzw. Head Standard – pierwszy model nowoczesnej narty downhillowej łączącej w sobie rdzeń ze sklejki otoczony aluminum i stalowe krawędzie. Był to przełomowy moment w historii nowoczesnego narciarstwa.

Dzisiaj marka HEAD rozpoznawana jest na całym świecie dzięki swoim wysokiej jakości produktom. Poza rynkiem narciarskim, firma przoduje także na rynku tenisowym, będąc jednym z najpopularniejszych producentów rakiet tenisowych. Co roku ponad 30% tenisistów z najlepszej setki rankingu ATP korzysta z ich sprzętu, na czele z takimi gwiazdami jak Andy Murray czy Novak Djokovic.

Wiele lat na światowym topie pozwoliło osiągnąć marce HEAD ogromne doświadczenie, które w połączeniu z głęboką wiedzą inżynierów powoduje ciągły rozwój zaawansowanych technologii w produktach tej marki. Wszystkie narty i buty narciarskie HEAD to najwyższej jakości produkty, przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów nastawionych na rekreację. Buty HEAD są w pełni przystosowane do bootfittingu, czyli dopasowywaniu buta do stopy. Pełną usługę bootfittingu oferujemy naszym klientom w naszym sklepie narciarskim LOCALES w Gdyni, gdzie dodatkowo posiadamy pełną tegoroczną kolekcję narciarską marki HEAD – zarówno buty jak i narty dla każdego! Zapraszamy do sprawdzenia naszej bogatej tegorocznej kolekcji wielu marek!

Więcej informacji o marce na ich stronie internetowej.