Nasz serwis wykorzystuje maszyny firmy WINTERSTEIGER. Sprzęt ostrzymy dyskiem ceramicznym – jest to najbardziej precyzyjna metoda ostrzenia krawędzi nart oraz desek, w przeciwieństwie do papieru ściernego. Dysk modeluje krawędzie, przez co nie zbiera zbyt dużo materiału. Dzięki takiemu zastosowaniu można idealnie naostrzyć krawędzie pod sugerowanym kątem. Wszystkie parametry ustalamy z klientem tak, aby był jak najbardziej zadowolony z ostrzenia. Uzyskujemy równy docisk krawędzie co bardzo wydłuża jej żywotność.

Poniżej przedstawiamy kilka opcji ostrzenia, jakie mamy do zaoferowania naszym klientom. Oczywiście jesteśmy otwarci na propozycje klientów i możemy naostrzyć krawędzie w dowolny sposób 🙂

Wariant INarciarz początkujący lub dziecko, stawiający pierwsze kroki na stoku.

Kąt krawędzi spodniej podcięty do 1° – ma to na celu opóźnienie reakcji inicjacji narty na wejście w skręt, ze względu na niepewną/niestabilną pozycję narciarza. Kąt krawędzi bocznej 89° w celu uzyskania kąta skutecznego na poziomie 90°, taki kąt pozwala na łatwe przejście z jednego skrętu w drugi i nie trzyma tak mocno narty w skręcie.

Wariant IINarciarz średnio zaawansowany.

Kąty najczęściej wybierane dla narciarzy amatorów. Kąt krawędzi spodniej podcięty do 1° ma to na celu opóźnienie reakcji inicjacji narty na wejście w skręt, pozycja narciarza chwilami jest również niestabilna. Kąt krawędzi bocznej 88° w celu uzyskania kąta skutecznego na poziomie 89°, taki kąt trzyma narty w skręcie na każdych warunkach śniegowych, narta nie uślizguje się w skręcie i trzyma zadany tor jazdy przez narciarza.

Wariant IIINarciarz zaawansowany.

Kąt krawędzi spodniej podcięty do 0,75° ma to na celu szybszą reakcję narty na zainicjowanie skrętu przez narciarza. Kąt krawędzi bocznej 87.25° w celu uzyskania kąta skutecznego na poziomie 88°, taki kąt bardzo mocno wcina się w stok przez co możliwe są duże wychylenia uzyskiwane przez narciarza z jednoczesnym mocnym i pewnym trzymaniem narty w zadanym torze jazdy.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług serwisowych. Nasi serwisanci to prawdziwi pasjonaci, dla których narty są częścią życia i dla których nie ma tajemnic jeśli chodzi o serwisowanie sprzętu.

Do zobaczenia!